11 C
Skopje
Sunday, February 28, 2021

Регистрирани 461 прекршок за неносење заштитна маска

0
МВР информира дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос...

Пад на каматите, и на кредитите и на депозитите

0
Просечната каматна стапка на кредитите, во јануари годинава, забележа минимален месечен пад од 0,01 п.п....

Милошоски и Мизрахи во посета на Битола

0
Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници во Собранието Антонијо Милошоски и Рашела Мизрахи денеска...

Автомобил излета во бездна на Пониква, девојче загинало на лице место

0
Едно лице загина, а две се потешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што околу три...

Ахмети по состанокот во ДУИ: Ги разјаснивме разликите, не се дискутираше за оставки

0
Воопшто не стана збор за оставки, одговори Али Ахмети на новинарско прашање дали се барала...

Се зголемува бројот на нови заразени, нови рестрикции засега ќе нема

0
Не е исклучена можноста за нови рестрикции, но засега нема да има, изјави министерот за...

Дел од Центар без вода

0
Поради уличен дефект ф 80 мм на ул.„Јордан Мијалков“ 44, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат...

Од утре преку веб-апликација почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

0
Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните...

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, едно лице загина

0
Патничко моторно возило „фолксваген туарег" со бугарски регистерски таблички, кое се движело во правец на...

Шилегов: Загреб загуби градоначалник легенда

0
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов утринава се прости од својот колега од Загреб, Милан Бандиќ кој...

Академик Ќулавкова: Георгиевски во одбрана на бугарскиот културен и државен хегемонизам

0
Бившите премиери и министри на Република Македонија, кои даваат предлози за решавање на македонско-бугарскиот спор и при...

Димитриевски: Акцискиот план коj го предложи Љупчо Георгиевски е срамен и понижувачки за Македонија и македонскиот народ

0
Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски...

Михаилоски: Со унапредување на економскиот стандард на младите ќе успееме да ги задржиме овде да градат иднина и кариера

0
Веќе неколку месеци e на чело на Социјалдемократската младина на Македонија. Го прашавме Марко Михаилоски...

Владата најостро ги осудува нападите врз новинарите

0
Владата на Република Македонија најостро ги осудува нападите врз новинарите што случија за време на...

Со попишување на дијаспората в понеделник официјално почнува пописот

0
Со попишување на дијаспората в понеделник официјално почнува пописот. Иселениците ќе можат апликацијата за самопопишување...

„Мајка ми ме смести во психијатрија на дванаесет години“: Позната актерка искрено за трауматското детство и пороците

0
Познатата актерка Дру Баримур горко се сеќава на своето детство, кое беше повеќе од бурно,...

Принцот Хари откри колку е веродостојна серијата „Круна“ и кого би сакал да го гледа во неговата улога

0
Кога минатата година четвртата сезона на „Круна“ ја виде светлината на денот, многумина шпекулираа за...

Актерката е бесна поради деколтето: “Тие ми ги зголемија градите на плакатот”

0
Мислам дека сите губиме малку контрола врз тоа како навистина изгледаме, вели Розамунд Пајк. Откако...

Викторија Бекам е кралица на стилот, но ОВА никој не го очекуваше!

0
Главната двојка Дејвид и Викторија Бекам важат за еден од најмоќните парови денес, а папараците...

Дали знаете што значи 30 проценти можноста за дожд? Цел живот погрешно ја разбираме прогнозата, ќе останете без ТЕКСТ од ова! (ВИДЕО)

0
Кога метеоролозите велат дека има 30 проценти можност за дожд, тоа не значи она што...