31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Реал се сомнева дека Барселона со договорот на Меси го наруши финансискиот фер-плеј

Најчитани вести

Реал Мадрид изрази сомнеж во Барселона за кршење на финансискиот фер-плеј, објави „Марка“. Забележано е дека клубот од Мадрид не е задоволен од информацијата што се појави во печатот за договорот на каталонскиот клуб со капитенот Лионел Меси.

На 31 јануари, „Ел Мундо Депортиво“ објави статија во која изјави дека Аргентинецот потпишал договор за четири сезони во 2017 година, за кој ќе добие околу 555 милиони евра. Според изданието, договорот отвори сериозна финансиска дупка во активата на Барса, а во моментов нејзините долгови надминуваат 1 милијарда евра.

Во исто време, Реал Мадрид верува дека стори сè што е можно за да ги исполни барањата на финансискиот фер-плеј, вклучително и продажбата на Кристијано Роналдо во Јувентус во 2018 година и намалувањето на платите на голем број играчи минатото лето

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com