33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Реал му понудиле договор на Алегри

Најчитани вести

Реал Мадрид би можеле наскоро да извршат смена на тренерската позиција. Наводно Зинедин Зидан ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната.

Масимилијано Алегри и Раул, во медиумите, фигурираат како можни наследници на францускиот тренер.

„Газета дело Спорт“, тврди дека Реал му понудиле конкретен договор на Алегри.

Флорентино Перез за Алегри му понудил двегодишен договор, со опција тој да биде продолжен на уште една година.

Доколку ја прифати понудата Алегри во Реал ќе заработува 10 милиони евра по сезона

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести