22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Реал Мадрид тргнува по Ериксен уште во јануари

Најчитани вести

Кристијан Ериксен по завршувањето на оваа сезона ќе биде слободен фудбалер, бидејќи му истекува договорот со Тотнем.

Данецот долго време е поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, а „Марка“ објавува дека шпанскиот гигант ќе го ангажира уште во јануари. „Кралевите“ се подготвени на Тотнем да му платат и неколку милиони евра за Ериксен порано да се пресели на „Сантијаго Бернабеу“.

Зидан не сака да чека до завршувањето на сезоната, туку очекува фудбалерот од средниот ред да ја искористи полусезоната за вклопување во тимот, а веќе од следната сезона да биде една од главните алки во тимот.

Интерес за 27-годишниот фудбалер има и од таборот на Манчестер јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com