12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Реал Мадрид киксна и си ја отежни работата во Ла Лигата!

Најчитани вести

Тибо Куртоа мораше да ги спасува Кралевите од опасниот Гетафе со неколку битни интервенции кои им донесоа бод на Реал Мадрид. Избраниците на Зинедин Зидан не усепаја да стигнат до посакуваната победа и да продолжат со исто темпо да го следат Атлетико Мадрид во борбата за титулата.

На Реал му недостасуваа неколку битни првотимци, што поради повреда, што поради Ковид-19.Со ова реми Кралевите, кои ја победија Барселона минатото коло, останаа 3 бода зад Атлетико и 2 пред Барса која има и натпревар повеќе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести