26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Реал Мадрид е нов лидер во Примера по победата над Осасуна

Најчитани вести

Реал Мадрид синоќа забележа лесна победа над Осасуна со 2:0 и по шестото коло се искачи на врвот на табелата во Шпанското фудбалско првенство.

Головите за кралскиот клуб ги постигнаа Винисиус и Родриго.

Тренерот на домаќините Зинедин Зидан на овој натпревар поштеди неколкумина од првиот тим за да бидат одморени за претстојните потешки средби.

Досегашниот лидер Атлетик Билбао синоќа ремизираше, исто како и Валенсија која испушти два гола предност.

Резултати:

Леганес – Атлетик Билбао 1:1

Мајорка – Атлетико Мадрид 0:2

Валенсија – Хетафе 3:3

Реал Мадрид – Осауна 2:2.

Реал е прв со 14 бода, пред Атлетико Мадрид кој има 13, Атлетик Билбао е трет со 12, по нив следуваат Гранада со 11, Барселона, Реал Сосиедад и Севилја со по 10.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com