19.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Реал Мадрид доби три пенали и ја победи Селта

Најчитани вести

Реал Мадрид славеше со 1-2 на гостувањето кај Селта Виго, „кралевите” стигнаа до трите бода откако добија дури три пенали.

Реал Мадрид без Карло Анчелоти на кормилото, си замина со победа од незгодното гостување кај Селта Виго. 

Карим Бензема го отвори резултатот во 19. минута, напаѓачот погоди од белата точка за 0-1. 

Селта изедначи на стартот од вториот дел, Нолито реализираше за 1-1.

Во 64. минута, Реал Мадрид доби нов пенал, но Карим Бензема промаши. Пет минути подоцна, судијата одново досуди најстрога казна, Французинот овој пат не погреши и донесе 1-2.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com