-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Реал Мадрид бил уценуван, за во јавност да не се појават скандалозните изјави на Перез биле побарани 10 милиони

Најчитани вести

Оваа недела беа објавени неколку скандалозни изјави на Флорентино Перез, првиот човек на Реал Мадрид плука по иконите како Раул Гонзалез и Икер Касиљас а кажува навредливи зборови и за Жозе Мурињо и Кристијано Роналдо.

Во емисијата „Ел Трансистор“ на Онда Серо синоќа беше објавено дека новинарот Хосе Антонио Абељан кој тајно ги направил снимките, се обидел да изнуди богата сума од Реал Мадрид и побарал 10 милиони евра за јавноста никогаш да не дознае што имал да каже Флорентино Перез.

Целата приказна се најде и на официјалниот профил на Реал Мадрид на Твитер.

„Ел Трансистор на Онда Серо објави дека Абељан во 2011, во ресторанот Комбаро, имал средба со тогашниот потпретседател на Реал Мадрид, Едуардо Фернандез де Блас, и побарал 10 милиони евра за да исчезнат илегалните и манипулативни снимки“ – гласеше постот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести