1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Реал и Гранада ќе во Шпанија ќе ги пречекаат Ливерпул и Манчестер јунајтед

Најчитани вести

Реал Мадрид и Гранада добија добри вести од владата на Шпанија, во пресрет на натпреварите против Ливерпул и Манчестр јунајтед во Лигата на шампионите и Лига Европа.

Реал и Гранада на англиските клубови ќе им бидат домаќини на своите стадиони.

Владата на Шпанија, соопшти дека на 30.март ќе биде укината забраната за патниците кои од Велика Британија влегуваат во Шпанија.

Оваа одлука значи дека Реал на 6.април ќе го пречека Ливерпул, а два дена подоцна Манчестер јунајтед ќе гостува во Гранада.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести