Реал има подготвено 125 милиони евра за Погба

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Реал Мадрид наскоро може да започне преговори со Манчестер Јунајтед за трансфер на играч од средниот ред, Пол Погба. Главната ѕвезда во овој летен трансфер период и натаму е неизвесно дали и следната сезона ќе го носи дресот на „црвените ѓаволи“ или сепак ќе замине од клубот.

Шпанските медиуми објавија информација дека 26-годишниот играч лично ќе го информира раководството на англискиот клуб за неговата желба да ја продолжи својата кариера на „Сантијаго Бернабеу“.

Веднаш потоа, „кралскиот клуб“ ќе биде подготвен да го направи првиот предлог до Манчестер Ј. во износ од 125 милиони евра. Ако „ѓаволите“ ја одбијат оваа понуда, но покажуваат интерес за преговори, Реал ќе ја зголеми понудата на 130 милиони евра, плус 15 милиони евра во бонуси.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.