23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Реал излезе со првични информации по страшната повреда на Марко Асенсио

Најчитани вести

Реал Мадрид синоќа играше пријателски натпревар против Арсенал во рамките на турнејата во САД.

Избраниците на Зинедин Зидан по првото полувреме губеа со 2:0, но успеаја да се вратат во натпреварот, па на крајот да остварат победа по подоброто изведување на пенали.

Сенка на натпреварот фрли повредата на Асенсио кој мораше да го напушти теренот, а сите се надеваа дека тестовите ќе покажат дека повредата не е од потешка природа.

Од Реал Мадрид се огласија и ја објаснија ситуацијата.

„По завршените тестови утврдено е пукнатина на предниот лигамент како и менискусот на неговото лево колено. Тој ќе биде опериран во следните неколку дена“, стои во соопштението на Реал, што значи дека Асенсио го очекува подолга пауза од неколку месеци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com