18.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Реал заборави на Погба, во последен момент понуди 70 милиони до Спортинг

Најчитани вести

Очајната игра и форма на Реал Мадрид го тера претседателот Флорентино Перез да биде активен во последните денови од трансфер периодот.

Откако не успеа да ги доведе Пол Погба и Нејмар, сега „кралскиот“ клуб ќе се насочи кон играч за врска од Спортинг. Се работи за Бруно Фернандез, кој на почетокот од летото беше блиску до преселба во Премиер лигата.

Минатата сезона беше одлична за Португалецот кој како креативец постигна 32 погодоци за својата екипа.

Од Мадрид веќе потрошија над 300 милиони евра, но засилувањата засега не ги задоволуваат очекувањата на управата и тренерот Зинедин Зидан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com