21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Реал ги урива сите рекорди – 400 милиони евра за Мбапе

Најчитани вести

Реал Мадрид е подготвен да плати рекордна сума за напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе, пренесуваат француските медиуми. Кралскиот клуб ќе исплати понуда до „светците“ која ќе изнесува неверојатни 400 милиони евра. Моментално најскап траснфер во фудбалот е тој на Нејмар кој од Барселона на „Паркот на принцовите“ премина за сума од 222 милиони евра.

Мбапе има договор со ПСЖ до летото 2022, а медиумите од Франција пренесуваат дека тој нема да прифати продолжување на истиот. 20-годишникот сезонава во Лига 1 на седум одиграни натпревари постигна пет гола и три асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com