30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Реакцијата на Де Јонг за елиминацијата на Ајакс е – бесценета (ВИДЕО)

Најчитани вести

Младиот холандски суперталент Френки де Јонг кој летоска дојде во Барселона од Ајакс не можеше да поверува дека неговиот доскорешен клуб остана без осминафинале во Лигата на шампионите откако загуби од Валенсија (0-1), па неговата реакција на конечниот резултат во Милано стана вистински хит на социјалните мрежи.

Де Јонг со Барса ја освои „Џузепе Меаца“, па на теренот чекаше да види како ќе заврши мечот на Ајакс. И кога официјално холандскиот великан испадна, гримасата и реакцијата беа бесценети.

https://www.instagram.com/p/B56RZx4AJVB/?utm_source=ig_web_copy_link

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com