17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Реакцијата на Анчелоти кога Евертон постигна гол за 5:4: Сите славеа тој си дуваше во кафето

Најчитани вести

Фантастични 120 минути на „Гудисон“ одигра Евертон и Тотенхем во ФА Купот, на крајот победија домаќините со 5:4.

Регуларниот дел беше завршен со 4:4, а за победа на „карамалите“ погоди Бернард. Ракцијата на Карло Анчелоти од моментот кога Бернард го постигна голот може долго да се памети.

Додека сите околу него го славеа голот, Италијанецот не покажа емоции и си дуваше во кафето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com