21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Раjола сака од Милан нов договор за Бонавентура пред крајот на годината

Најчитани вести

Мино Рајола, агент за играчот од средниот ред на Милан, Џакомо Бонавентура, преговара за нов договор, пренесува италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер.

– Агентот би сакал да се договори за нов договор пред крајот на оваа година. Тој очекува договорот да трае до летото 2022 година. Милан претпочита да го реши ова прашање до идната пролет. Ако страните не се договорат Бонавентура може да оди во Рома или Наполи, соопшти Шира, кој важи за добар познавач на италијанскиот фудбал.

Триесет годишниот Бонавентура оваа сезона има одиграно осум натпревари за Милан и постигнато два гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com