18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Рајола за Погба: Кога зборувам за него, луѓето не можат да спијат

Најчитани вести

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола вели дека во сенка работи за иднината на Пол Погба, не сака да зборува за тоа во јавноста бидејќи луѓето се навредуваат.

Пол Погба веројатно ќе го напушти Манчестер јунајтед, а како негова следна можна дестинација се споменува враќање во Јувентус.

„Пол Погба во Јувентус? Не можам да зборувам за Погба бидејќи луѓето стануваат нервозни, не можат да спијат навечер. Треба да работам тивко, ако јас зборувам, некој се навредува“, вели Рајола.

„Погба мора исто така да биде оставен на мира. Јас ќе направам тоа што треба да направам, но не пред вас, туку во сенка, како секогаш што правам“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com