-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Рашковски потврди дека е во Мексико, но вели дека бил на одмор

Најчитани вести

По вестите дека избегал во Мексико, поранешниот генерален секретар и советник во Владата, Драги Рашковски за Фокус потврди дека е во Мексико, но вели дека со семејството е на годишен одмор.

„Нема место за сензација, на годишен одмор сум во Мексико. Заминавме на 14 -ти и таму ќе бидеме до 31 овој месец. Три години не сум бил на одмор, на сопругата ѝ е роденден. Следам сѐ што се случува“, посочи Рашковски.

На прашање од Фокус за тоа дали побегнал, Рашковски со одговор: – „Зошто би бегал?“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com