20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Рација во пет угостителски објекти во Гостивар, еве што пронајде полицијата

Најчитани вести

Ноќеска во времето од 00,30 до 03,30 часот била извршена акциска контрола во пет угостителски објекти во Гостивар за откривање на малолетници кои престојуваат подолго од законски дозволеното време и кои конзумираат алкохол.

Во контролата откриени се 13 малолетници.

Исто така во акциската контрола биле приведени А.Ш.(26) и О.П.(27) од Р.Албанија и С.С.(25), М.Ј.(29) и А.Ф.(25) од Р.Србија поради нерегулиран престој во РСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com