9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Рации во неколку германски градови поради перење пари и организиран криминал

Најчитани вести

Германските специјални полициски единици денеска извршија претрес на околу 30 објекти, како дел од истрагата за перење пари и организиран криминал во западната германска провинција Северна Рајна-Вестфалија.

Истражителите извршиле претрес во домови, канцеларии и продавници во Дуизбург, Леверкузен, Гелзенкирхен и други градови во регионот Рајна-Рур, пренесува агенцијата АП.

Тие конфискувале имот и уапсиле неколку лица.

Истражителите се очекува подоцна да објават дополнителни детали во врска со рациите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести