20.8 C
Skopje
Tuesday, September 28, 2021

Растурена свадба и затоврен хотел во Тетово

Најчитани вести

Во Тетово вечерва е затворен хотел и растурена е свадба, јавуваат од Државниот пазарен инспекторат.

Полицијата го привела управителот на ресторанот, поради непочитување на протоколите за забрана за големи собири и веселби.

МВР во последните неколку дена затвори неколку угостителски објекти кои биле затекнати како организираат свадбени и други веселби кои се забранети поради пандемијата.

МВР во текот на утрешниот ден ќе излезе со повеќе детали околу вечерашното затворање на ресторанот во Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com