Home » Расте бројот на загинати во шумските пожари во Хаваи

Расте бројот на загинати во шумските пожари во Хаваи

by Журнал.мк

Бројот на загинати во шумските пожари во Хаваи расте, има над 100 жртви,  вели гувернерот Грин. Вели дека разговарал со претседателот Бајден,  а тој најавил дека ќе ја посети државата кога ќе биде сигурен дека нема да го наруши закрепнувањето.

„Зборував со претседателот Бајден. Тој искрено жали за трагедијата што се случи. Никогаш не сум видел таква посветеност кај претседател, кој во рок од шест часа го посвети своето време за да се обврзе на целосна поправка и реконструкција за нашите луѓе овде на Хаваи“, изјави Џош Грин, гувернер на Хаваи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More