Home » Расистички коментари за ќерката на Бил Гејтс, откако објави фотографија со црнец

Расистички коментари за ќерката на Бил Гејтс, откако објави фотографија со црнец

by Журнал.мк

Фиби Адел Гејтс, најмладата ќерка на мултимилијардерот Бил Гејтс, беше мета на потсмев и расистички коментари откако објави фотографија со црнец за кој се верува дека е нејзиното ново момче.

Фиби на својот Инстаграм сподели фотографија на која непознат маж ја бакнува во образ, без да го открие неговото име или да го означи во објавата.

Набрзо следеа бројни исмејувачки и навредливи коментари, па затоа 19-годишникот на крајот ја отстрани фотографијата од оваа социјална мрежа. Сепак, најупорните продолжија да ја споделуваат.

Меѓу коментарите, корисниците најмногу ја истакнувале нивната меѓурасна врска како и нејзиното наследство бидејќи Бил е еден од најбогатите луѓе во светот. Иако имаше и такви кои истакнаа дека љубовта не познава граници, други истакнаа дека младиот човек сега е безбеден и дека добил на лотарија.

Фиби, која оваа есен треба да влезе во втората година на студии на Универзитетот Стенфорд, е едно од трите деца што ги делат Бил и Мелинда Гејтс, двојка која објави дека се разведува во мај оваа година. Заедно поминаа 27 години, а на јавноста и соопштија дека повеќе не веруваат дека можат да живеат заедно. Покрај Фиби, тие ја имаат и 26-годишната ќерка Џенифер и 23-годишниот син Рори.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More