23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Расел Кроу скршен од тага и болка поради ненадејната загуба: „Овој ден засекогаш ќе биде обоен со тага“

Најчитани вести

Таткото на славниот актер почина во лет од Сиднеј до Coffs Harbor на 85-годишна возраст. Лекарот се обидел да го реанимира, но за жал ништо не можел да стори.

Новозеландскиот и австралиски актер Расел Кроу во моментов минува низ многу тешки моменти. Имено, неговиот татко Џон Александар Кроу почина на 85-годишна возраст, само неколку недели откако го прослави својот роденден. Старецот Кроу почина во авион.

Лекар и членови на екипажот се обиделе да го реанимираат 85-годишникот за време на летот од Сиднеј до пристаништето Кофс, но немало спас. „Го реанимираа којзнае колку време … веројатно околу 20 минути. Тие неуморно се обидуваа да го спасат дури и кога авионот веќе слета”, изјави еден од патниците.

Кога тажната вест стигнала до актерот, тој веднаш ја објави на Twitter, пишувајќи: „Иако сонцето сјае и силниот дожд бледнее, овој датум засекогаш ќе биде обоен од тага. Мојот драг татко, мојот прекрасен татко, најнежниот човек, почина“.

„Ова го објавувам затоа што знам дека има насекаде низ светот чии срца ги допре и чии ребра ги скокотна со сјајните очи и арогантниот однос кон секого и сè, и веројатно ова е ефикасен метод за пренесување вести како и сите други, ”Додаде Кроу. Заедно со веста, тој ги цитираше датумот и местото на раѓање на неговиот татко, заклучувајќи го постот со „почивај во мир“.

Расел минатата година го помина заклучувањето со неговиот татко на неговиот австралиски имот, што го сними на фотографија. Тој го објави на Instagram со смешен коментар:

„Изолација со старец, сега 84 година. Носи капа што ја добив во Принстон за време на снимањето на филмот „Beautiful Mind“, напиша тогаш Кроу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести