-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Раперот Раста повторно уапсен: Многу е тажно што ова се искористи за сензационализам!

Најчитани вести

Со брзина на светлината се прошири веста дека повторно е уапсен раперот Стефан Ѓуриќ – Раста.
Како што пишува српски „Телеграф“, во прашање е екранизација на филмот за неговиот живот во кој ќе се појават и сцени со апсење.

Спорната снимка „протекла“ во јавноста, а таа била снимена пред неколку месеци, непосредно пред издржување на казната домашен притвор.

Раста и ексклузивно дал изјава по повод овие гласани…

– Нормално дека не сум уапсен. Во прашање е снимка од проектот на кој работиме со месеци, а кој не смееше да стигне до јавноста, бидејќи е голем и многу значаен за мене. Многу е тажно што луѓето го искористија за сензационализам и за пласирање нешто што нема врска со животот – рекол раперот за „Телеграф.рс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com