24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Ранетиот полицаец, син на Сулејман Реџепи, во стабилна состојба и надвор од животна опасност

Најчитани вести

Полициски службеник е застрелан во населбата Ѓорче Петров на кружниот тек, кај црквата Св. Петар и Павле околу 16:40 часот. Полицаецот се здобил со полесни повреди на ногата и е надвор од животна опасност, информира Министерството за внатрешни работи.

-Засега е познато дека полицаецот З.Р. се наоѓал во автомобил „Мерцедес“, додека напаѓачите од возило „Голф“ го застрелале и избегале од местото на настанот. Повредениот полицаец имал прострелна рана во ногата и сам се упатил кон ГОБ „ 8-ми Септември“, каде му е укажана медицинска помош, соопшти МВР

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com