25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Рангник: Не сум го прашал Роналдо дали е среќен

Најчитани вести

Преодниот менаџер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник ги отфрли шпекулациите дека ја нема целосната поддршка на Кристијано Роналдо во тимот, посочувајќи дека нема потреба да го прашува Португалецот дали е среќен во тимот.

Во хаотичната сезона на Манчестер јунајтед, една од шпекулациите е дека Роналдо не е задоволен во клубот каде што се врати минатото лето, а откако не беше избран за дербито со Манчестер сити, решил да замине во Португалија. Пред утрешниот меч со Тотенхем, Рангник одговори на обвинувањата.

„Кристијано се врати на тренинзи вчера и работеше цел ден. Мислам дека ќе биде достапен за утре. Не знам како се чувствува, не сум го прашал дали е среќен. За мене е најважно да е физички подготвен. Потоа ќе видиме со која формација и кој состав ќе играме утре. Нема смисла да се враќаме на минатото и да поминуваме низ тие шпекулации. Тој и Еди Кавани се на тренинзи и ќе бидат достапни утре“, вели Рангник.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com