17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Рамос се соочува со суспензија од четири натпревари

Најчитани вести

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос може да биде дисквалификуван четири натпревари поради пријавата на делегатот по средбата од 7. коло од првенството на Шпанија со Атлетико (0:0).

Капитенот на Реал го навредувал арбитерот нарекувајќи ја неговата мајка со непристоен збор.

Евентуалната ваква суспензија за Рамос ќе значи отсуство од средбите со Гранада, Мајорка, Барселона и Леганес.

Реал со 15 бода е на првото место на табелата во Шпанското фудбалско првенство.

Најнови вести