35.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Рамос понуди „соломонско решение“ – како и Меси и Роналдо и сите останати да бидат задоволни со „Златна топка“

Најчитани вести

Лео Меси минатата недела ја освои своната нова, шеста Златна топка во кариерата, која ја доделува секоја година Франс Фудбал.

Во конкуренција за оваа престижна награда беа уште и Ван Дајк и Садио Мане од Ливерпул и Кристијано Роналдо од Јувентус.

Но и овојпат, иако според фановите и јавноста, контроверзно, Меси сепак ја однесе оваа н аграда.

Имено, Серхио Рамос понуди решение од кое ќе излезат повеќе страни задоволни при изборот за ваква награда.

Секогаш ќе има поразена страна или барем оние кои мислат дека се обесправени, па затоа Рамос нуди принудно решение.

„Треба да се направат три златни топки, една за Меси, една за Роналдо, една за сите останати“, низ смеа искоментира Рамос.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com