-5.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Рамос повторно се повредил, ќе паузира еден месец

Најчитани вести

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, поради повреда, ќе го пропушти клучниот дел од сезоната. Реал, викендов ќе го пречека Еибар, а потоа исто така на домашен терен ќе игра против Ливерпул и Барселона.

Лоша вест за тренерот Зинедин Зидан е што поради повредата на бутниот мускул, Рамос ќе паузура еден месец. Тоа значи дека тој нема да може да игра против Ливерпул ниту во реваншот на „Енфилд“, а во Ла Лига ќе ги пропушти натпреварите со Хетафе, Кадиз и Бетис.

Покрај Рамос, дуелите со Еибар и Ливерпул ќе ги пропуштат и Феде Валверде, Дани Карвахал и Еден Азар. Тони Крос нема да игра против Еибар, а во клубот се надеваат дека ќе биде подготвен за четврт-финелето против Ливерпул.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести