-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Рама: Со Отворен Балкан СЕ БРИШЕ ГРАНИЦАТА НА АЛБАНИЈА СО КОСОВО

Најчитани вести

Отворениот Балкан не е само пат за иднината за просперитет на албанската нација, како европска нација која има своја припадност во Обединета Европа, туку е и нова и одлична можност повеќе, на пат кон признавање Косово од Србија, вели албанскиот премиер Еди Рама.

Рама на Фејсбук во својата објава додава дека еден од многуте примери за големата придобивка од Отворениот Балкан, за кој не сака да разбере е дека Отворениот Балкан конечно ја отстранува границата меѓу Албанија и Косово.

– Кажете ми зошто до денес не ја отстранија тие кои креваа врева за нашите стратешки парнери кои ја поддржуваа иницијативата и зошто не може да се острани границата на Албанија и Косово, без Отворен Балкан, потенцира Рама

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com