Home » Рама: Отворен Балкан нема да запре

Рама: Отворен Балкан нема да запре

by Журнал.мк

Албанскиот премиер Еди Рама нагласи дека иницијативата Отворен Балкан нема да запре, бидејќи, според него – иднината не може да се запре.

Тој на Твитер објави дека противниците на иницијативата не гледаат или разбираат дека таа „промовира мир, соработка, интеграција и го забрзува Берлинскиот процес”. Отворениот Балкан нема да запре бидејќи иднината не може да се запре”, напиша Рама.

Оваа негова реакција следува по изјавите на косовската претседателка Вјоса Османи и нејзиниот црногорски колега Мило Ѓукановиќ дека на „Отворен Балкан” треба да му се каже не.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More