22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Рама: Не сум оптимист, ние сме колатерална штета

Најчитани вести

Албанскиот премиер Еди Рама не е оптимист дека Албанија ќе добие датум за почеток на преговори на самитот на ЕУ в четврток.

-Дали сум оптимист? Не, отсечно одговорил рама за ирскиот весник „Ајриш Тајмс“, и додал дека не може да се биде оптимист ако се види се она што се случува во Европа.

-Јас сум оптимист за иднината на Албанија, но не и за она што ќе се случува идната недела . Ние сме колатерална штета,рекол Рама.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com