9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Рама денеска во Косово на средби со Курти и опозициските лидери

Најчитани вести

Рама доаѓа во Косово од САД, каде што учествуваше на 76-тото заседание на Генералното собрание на Организацијата на обединетите нации, а ќе биде придружуван од дел од неговиот владин кабинет.

За време на престојот во Приштина, албанскиот премиер ќе биде придружуван од дел од неговиот владин кабинет, објавија косовските медиуми, повикувајќи се на извори во Владата на Курти.

Посетата на Рама следи по поканата што неодмана му ја упати Курти, кога му честиташе за неговиот трет избор за премиер на Албанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com