22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Рама: Градоначалниците нека се движат со коњи

Најчитани вести

Премиерот на Албанија, Еди Рама во текот на 6-тата вонредна седница на Владата имаше интересна изјава.

Тој истакна дека во 2020 година државата нема да даде ниту еден лек (албанска валута) за нови автомобили за градоначалниците, и им порача тие да се движат со коњ

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com