0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Рама: Братската прегратка за целата тетовска заедница и сите луѓе од Македонија

Најчитани вести

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе.

Премиерот на Албанија, Еди Рама на својот Фејсбук објави фотографија со црна лента, во знак на почит кон жртвите од пожарот. Тој изрази длабоко сочувство до семејствата на жртвите од пожарот во модуларната болница во Тетово, а на повредените им посака побрзо закрепнување.

„ Придружувајќи се кон сите вас во искрено и најдлабоко сочувство до семејствата на жртвите од синоќешната трагедија во Ковид болницата во Тетово, како и во братската прегратка за целата тетовска заедница и сите луѓе од Македонија, ви посакувам мирен ден вам и на вашите семејства“ напиша Рама на Фејсбук.

Претходно, сочувство упати и српскиот претседател Александар Вучиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com