7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Рамадани: Се сремаат за локални избори, а сите мислат предвремени парламентарни избори – две години мандат, тоа Груевски го воведе

Најчитани вести

„Некако се спремаат за локални избори, а сите мислат на предвремени парламентарни избори. Ретортиката е таква. Мислам дека последните години со тие мандати, по две години, тоа што Никола Груевски го воведе, како да не можат да се стрпат што побрзо да се дојде на власт“, истакна поранешниот пратеник Исмет Рамадани во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Тој додава дека тие кој се на власт веќе ги прават своите математики и мислат пр. да не го изгубат Скопје затоа што со тоа ќе дојде во прашање нивниот легитимитет.

„Тоа е една карактеристика која можеби уште поинтензивна ќе биде на самите избори. А што се губи тука? Тука се губи во однос на тие потреби секојдневни на граѓаните, таму каде што живеат“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com