-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Рамадани: Села е во тешка ситуација – живот или смрт, а утре со тие луѓе ќе седи на иста маса

Најчитани вести

„Зијадин Села е во тешка ситуација, можеби е лична и психолошка затоа што тој помина низ тој дел – живот или смрт од луѓето со кои утре ќе бидат до него и со него“, посочи поранешниот пратеник Исмет Рамадани во дебатниот магазин „Click Plus“ .

Тој додава дека за да се преброди таква ситуација е многу тешко.

„Од другата страна ако го прашаш Мицкоски или луѓето околу него – „Зошто го тепавте? Кој е одговорот?“, одговорот е јасен затоа што Села беше радикален кон македонското постоење, македонската нација. Од друга страна во однос на севкупните состојби на државата тоа е добро, смело дури и за поздравување“, додава Рамадани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com