Home » Ракометарките на Македонија со втор пораз на ЕП во Португалија

Ракометарките на Македонија со втор пораз на ЕП во Португалија

by Журнал.мк

Женската репрезентација на Македонија во ракомет на плажа го доживеа вториот пораз на Европското првенство во португалскиот град Назаре. Ракометарките на Златко Мојсоски на вториот дуел беа поразени од Холандија, која славеше со 2-0 во сетови со убедлив резултат.

Холандија првиот сет го доби со 28:12, а вториот со 15 разлика, 25:10.

За потсетување, репрезентацијата на Македонија на првиот дуел загуби од Украина, исто така со 2-0 во сетови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More