10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Разрешувањето на Покетино ќе го чини Тотенхем околу 20 милиони фунти

Најчитани вести

Тотенхем ќе мора да му плати оштетата на досегашниот тренер Маурисио Покетино. Премиерлигашот вчеравечер го смени Покетино со Жозе Мурињо на тренерското место.

Според „Индипендент”, Спарси ќе платат 12,5 милиони фунти за Аргентинецот за предвремено раскинување на договорот. Земајќи ги предвид исплатите на неговите асистенти, кои исто така ќе го напуштат тимот, вкупниот износ на исплати за компензација ќе изнесува околу 19,6 милиони фунти.

Покетино го предводеше клубот од Лондон на 293 натпревари.

Минатата сезона тој ја однесе екипата до финалето на Лигата на шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com