23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

РАЗРЕШЕН АСАНИ, директорот на струшката болница

Најчитани вести

Донесена е одлука да се разреши директорот на струшката болница Асани, и ќе се назначи нов во текот на денешниот или утрешниот ден, изјави министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче информираше за одлуката за нова комисија, која ќе ја водат дирекотрите на Урологија, КАРИЛ, Гинекологија и директорката на Државен санитарен здравствен инспекторат кои ќе направат анализа на случајот.

Според Филипче ова следи по бројните реакции и барање на семејството како и Хелсиншкиот комитет за човекови права.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести