17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Разводот уште не е финализиран, а Канје веќе знае која ќе му биде следна партнерка: Ким не сака ни да размислува за тоа

Најчитани вести

Раперот Канје Вест (43) изјави дека по разводот сака врска со уметник, а реалити sвездата Ким Кардашијан по разводот сака да им се посвети на децата и кариера.

Американскиот рапер Канје Вест (43) веќе започна да размислува за својот живот откако ќе се разведе од ријалити sвездата Ким Кардашијан (40), изјави изворот. Иако нивниот развод сè уште трае, Вест рече дека сака неговата следна врска да биде со уметничка и креативната личност. Тој додаде дека причината за тоа е што заедно можат да зборуваат на ист јазик, уметнички.

Според Page Six, Вест своевремено се нарекувал Микеланџело и Пикасо, па неговиот следен партнер не може да биде само било кој. Тој исто така еднаш рече дека факт е дека тој е најголемиот уметник на сите времиња.

Кардашијан, од друга страна, се фокусира на децата и кариерата. Таа сака да биде посветена мајка, да се занимава со политика и да заврши правен факултет. „Таа не излегува со никого, бидејќи тоа би било потег во кариерата“, рекол изворот, додавајќи дека поради пандемијата, таа не може да оди во ресторани на состаноци каде што би ја виделе. „Таа не може да излезе мирно, не може ни да замисли како би било“, објаснил изворот.

Да потсетиме, Кардашијан и Вест се во брак од 2014 година, а имаат и четири деца: ќерките Норт и Чикаго и синовите Сент и Псалм. Кардашијан поднесе барање за развод во февруари, а Вест ги потпиша само два месеци подоцна. Извор близок до раперот изјавил дека тој дозволил на неговата наскоро бивша сопруга да поднесе барање за развод за да и даде достоинство и дека е многу вознемирен што приказната е претставена како да се разведува од него. „Тој е тој што една година велеше дека немаат ништо заедничко освен деца и тој сакаше развод“, рекол изворот, додавајќи дека Кардашијан сторила се за да се спаси бракот.

Во официјалните документи за развод, Кардашијан ги наведе непомирливите разлики, а друг извор рече дека имало многу проблеми што се одолговлекувале веќе некое време. „Не станува збор за една работа. Постојат работи што се акумулираа со текот на времето и создадоа растојание меѓу нив“, рече тој.

Поранешните сопружници, кои и двајцата се милијардери, ќе го делат заедничкиот имот според предбрачниот договор, а правните трошоци ќе ги покрие секој за себе. Иако Кардашијан и Вест побараа заедничко старателство над децата, веројатно е дека таа сепак ќе помине повеќе време со нејзината мајка во нејзиниот дом во Hidden Hills.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести