21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Радев иницира дискусија за односите меѓу Северна Македонија и Бугарија

Најчитани вести

По иницијатива на претседателот на Бугарија, Румен Радев в петок ќе се одржи експертска дискусија посветена на состојбата и перспективите за развој на односите меѓу  Северна Македонија и Бугарија.

Оваа информација ја соопшти прес-службата на шефот на државата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести