10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Работа од соништата? Гледајте серии на Netflix и јадете пица; плата – 500 ДОЛАРИ

Најчитани вести

Американската компанија бара некој за рангирање на сериите и пицата на Netflix од испорака.

На почетокот на оваа недела, Bonus Finder започна натпревар за изнаоѓање на „Binge Watcher“.

Компанијата претходно објави конкурси за плаќање на луѓе за тестирање хамбургери, сладолед, слатки и пита од тиква. „Сега бараме совршен кандидат кој ќе не информира за најдобрата серија на Netflixи најдобрата пица од испораката за да ни помогне на сите во овие бурни времиња“, се вели во нивниот оглас.

Победникот ќе добие 500 долари, а ќе мора да разгледа и прегледа три серии на Netflix, патем рангирајќи ги пијалоците од доставата. Кандидатот исто така ќе добие бесплатен налог на Netflix, како и буџет за пица и закуски.

Според деталите на натпреварот, победникот може да избере три серии, меѓу кои се „Queen’s Gambit“, „Bridgerton“, „Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer“, „Cobra Kai“ …

Професионалниот лидер на претерани работи, меѓу другото, ќе мора да ги рангира заплетот, глумата, но и задоволството од епизодите и крајот на серијата.

И пијалоците ќе ги рангираат според повеќе критериуми, од изглед и вкус до вредност за парите.

Пријавувањето трае до 12 февруари, а победникот ќе биде објавен на 17 февруари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести