25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Рабио ги помина лекарските прегледи, се очекува официјализација

Најчитани вести

Францускиот плејмејкер Адриен Рабио утрово ги мина лекарските прегледи во Торино и наскоро се очекува и официјално да стави потпис на договорот со Јувентус.

Поранешниот член на ПСЖ, откако не го продолжи договорот со францускиот шампион, како слободен фудбалер се пресели во Јувентус.

Се очекува денес Французинот да стави потпис на 5-годишен договор „тежок“ 7 милиони евра по сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com