9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Пpивeдeн kpиминaлeц бapaн co пoтepницa зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop

Најчитани вести

На 31.08.2021 во 19.15 часот на ул.„Славеј Планина“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода-Отсек потраги, го лишиле од слобода Р.К.(35) од Скопје кој се барал по потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести