18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Најчитани вести

Фудбалерот за врска на Барселона, Миралем Пјаниќ го сподели своето мислење зошто стручниот штаб му дава мала минутажа.

-Не ги знам точните причини зошто ја немам очекуваната минутажа. Ќе продолжам да работам напорно. Ние мора да ги почитуваме тренерските одлуки, дури и ако не се согласувам со нив. Сакам да оставам свој белег во овој клуб, изјави Пјаниќ за „Телефут“.

Оваа сезона Пјаниќ одигра 24 натпревари за Барселона на сите турнири на кои не постигна еден гол.

Играчот поминува на теренот во просек 49 минути по натпревар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com