17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Пуштен за сообраќај, булеварот „Крсте Мисирков“

Најчитани вести

Со вчерашното ноќно бележење на реконструираниот коловоз на булеварот „Крсте Мисирков“ кај МАНУ, овој булевар беше завршен за рекордно време од 16 дена и од денеска е отворен за сообраќај, соопштија од Град Скопје.

Овој многу фреквентен дел од булеварот „Крсте Мисирков“ изминативе денови се реконструираше на потегот од зградата на МАНУ до крстосницата кај „Мавровка“, во должина од 550 метри.
За реконструкцијата на оваа сообраќајница од Буџетот на Град Скопје се одвоени околу 32 милиони денари.

Градот Скопје пред две години го обнови делот од овој булевар на потегот од „Мавровка“ до Бит-пазар, а го реконструира и булеварот „Кочо Рацин“, на потегот од булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ до булеварот „Свети Кирил и Методиј“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com