-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Путин: Се уште не сум одлучил дали да се кандидирам за нов мандат

Најчитани вести

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека се уште не одлучил дали да се кандидира за нов мандат на чело на Руската Федерација на изборите во 2024 година.

– Да, Уставот на Русија ми дозволува да се кандидирам за следниот мандат, но се уште не сум одлучил ништо за мојата кандидатура, рече Путин одговарајќи на новинарско прашање на Си -Ен -Би -Си, на крајот од пленарната сесија на форумот на Руската недела на енергетиката.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com