27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Путин нареди истрага по несреќата во руската подморница

Најчитани вести

Руските воени власти отворија истрага за пожарот на руската подморница во која животот го загубија 14 морнари.

Несреќата се случи за време на редовна подморнска патрола на руските територијални води, а од Министерството за одбрана додадоа дека огнот бил изгаснат и оти подморницата моментално се наоѓа во арктичкото пристаниште Североморск, главната база на Руската северна флота.

Сепак, Русите не откриваат за каков тип на подморница станува збор, ниту колку морнари имало во неа за време на несреќата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com